TOP PRYMA

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Jak zniszczyć dużą ilość dokumentów?

Dobrze i skutecznie zniszczyć jeden dokument – to nie problem! Podarcie kartki na drobne kawałeczki to jeden ze sposobów, z którego korzystamy w domu. Co jednak zrobić, gdy dokumenty, które chcemy poddać zniszczeniu to pełen karton, a w zasięgu wzroku nie mamy nawet niszczarki?

Niszczarki dokumentów to popularne urządzenia, dzięki którym dość szybko i prosto pozbędziemy się nadwyżki dokumentów. Choć nie jest to rozwiązanie skuteczne w 100%, zdecydowanie jest wsparciem w działaniu zgodnie z przepisami RODO. Jednak z dużą ilością dokumentów problem będzie mieć nawet najlepszy sprzęt – co zatem zrobić, aby zniszczyć raz, a skutecznie dużą ilość dokumentów?

Profesjonalna utylizacja dokumentów

Czy wiesz, że aby skorzystać z usług profesjonalnego niszczenia dokumentów nie musisz wcale prowadzić działalności gospodarczej? Ta usługa skierowana jest także do osób fizycznych – wystarczy zamówić odbiór lub samodzielnie przywieźć dokumenty, które zostaną poddane pełnej utylizacji, a dane,  jakie się na nich znajdują nie będą możliwe do odtworzenia.

Profesjonalne niszczenie dokumentów w Warszawie, to usługa skierowana do wszystkich – to łatwy i szybki sposób na to, aby pozbyć się niechcianej i dużej ilości dokumentów za jednym razem. 

Czy zamawiając usługę niszczenia dokumentów mogę przekazać dużą ilość na raz?

Zniszczyć możesz zarówno jeden dokument, jak i milion – profesjonalna usługa niszczenia dokumentów skierowana jest do każdego, aby zgodnie z przepisami nie narazić ani siebie, ani innych na wyciek danych wrażliwych, do których zalicza się między innymi imię i nazwisko, adres jak i numer telefonu.

W przypadku pojedynczych dokumentów na ogół radzimy sobie samodzielnie – istnieje wiele domowych sposobów na to, aby poddać dokument pełnej utylizacji – podarcie i zalanie wodą, zmielenie czy po prostu spalenie. Problem pojawia się w przypadku dużej ilości dokumentów, a tych nie jesteśmy w stanie dobrze zniszczyć w domowych czy biurowych warunkach.

Trudno bowiem spalić pełen karton dokumentów w mieszkaniu czy biurze – tu z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które odbiorą dokumentację i poddadzą ją utylizacji.

Co się dzieje z moją dokumentacją gdy przekazuję ją zewnętrznej firmie?

Profesjonalne niszczenie dokumentów to pełna odpowiedzialność – firmy, które się tym zajmują odbierają od klientów dokumentację, zabezpieczają ją, a następnie poddają zniszczeniu. Część dokumentacji poddana zostaje recyklingowi, a część ulega spalaniu – w obu przypadkach odtworzenie danych jest niemożliwe.

Co ważne, w trakcie przekazania dokumentacji do zniszczenia, w przypadku wycieku danych to firma, z którą podpisaliśmy umowę przejmuję pełną odpowiedzialność nad danymi, które są w dokumentacji zawarte, a zatem w przypadku wycieku – to nie osoba oddające dokumenty ponosi odpowiedzialność karną.

Firmy, które zajmują się profesjonalną utylizacją dokumentów działają zgodnie z surowymi przepisami RODO o ochronie danych osobowych i są poddawane regularnym kontrolom, aby dokumenty przekazywane przez klientów były w pełni bezpieczne.